“Єднайте душі словом Кобзаря”

https://padlet.com/kushnirenkosvitlana/amhr8541ulmgja5g

Український народ свято шанує пам’ять Тараса Шевченка (1814 -1861). Його пісні, його думи в Україні не забудуть повік. Йому поставлені пам’ятники, його іменем названі вулиці, парки, школи…
     Важко знайти українця, який би не знав хоча б кількох шевченкових рядків. Т.Г.Шевченко є основоположником нової української літературної мови. Він підніс українську мову до рівня найрозвинутіших літературних мов світу, прилучив її до кращих досягнень світової літератури.
      Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича.  1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
    Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

     Тарас Григорович Шевченко – надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, народився   9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. 
     В ранньому дитинстві він втратив матір, а трішки пізніше ще й батька. Завдяки своїй наполегливості він зміг отримати освіту у дяка. У 14-річному віці він почав прислуговувати в домі поміщика Енгельгардта, якому належав. Як власність пана переїхав з ним до Петербурга.
    Від ранніх років продемонстрував особливі здібності в малюванні, тому отримав освіту у художника, майстра петербурзького малярного цеху Василя Ширяєва. 
Його друзі  доклали чимало зусиль, щоб звільнити Тараса з кріпацтва. Пан Енгельгардт назначив за Шевченка суму в 2,5 тисячі карбованців. Брюллов для їх отримання намалював портрет Жуковського і продав його на аукціоні.
     1840 року він видає свою першу збірку віршів – “Кобзар”. В Петербурзі від віршів, написаних українською мовою, в захваті не були, тому засуджують Т.Шевченка  до заслання.
     Через 10 років Шевченко отримав звільнення. Проте йому заборонили проживати на рідній землі. Помер Кобзар 10 березня 1961 року. 
     Похований був у Петербурзі, але згодом друзі поета, пам’ятаючи його “Заповіт” перепоховали Шевченка за 8 кілометрів від Канева, на Чернечій горі, яка нині називається Тарасовою.